Morgus


Morgus

Peněz nebývá dost

Mít dost peněz je přáním snad každého z nás. Nebo vy snad znáte někoho, kdo by jich chtěl mít málo? Neznáte, že? Peníze jsou potřeba k normální lidské existenci, a tak je prostě toužíme mít. A je zlé, pokud jich dost nemáme.

Skutečností je ale spíš to, že trpíme nedostatkem finančních prostředků. Je daleko více těch, kdo jich aspoň někdy nemívají dost, než těch, kdo se mohou pochlubit trvalým finančním zajištěním. A pokud se někdo potýká s nedostatkem, je potřeba, aby s tím něco udělal. Dokud s tím nic neudělá, nemůže mít dokonalý život. A byť se ani za peníze všechno nesežene, přesto je lepší mít jich hodně, než jich mít málo, případně je vůbec nemít.

ruské bankovky

Peníze ale nejsou jen tak k mání. Nikdo je nedostane jenom tak. To jen tak vypadá v případě důchodů nebo sociálních dávek, jež si ale lidé vesměs také musí nebo museli zasloužit. Svou prací, svými odvody z příjmů, svým neutěšeným zdravotním stavem a podobně. A většina z nás má jenom tolik peněz, kolik se jich podaří vydělat.

Ale výdělky nebývají nijak světoborné. A tak se někdy musí sehnat ještě i určité přilepšení k platu v podobě půjčky. Není to stoprocentně dokonalé řešení, ale někdy to jinak nejde. Někdy se musí člověk pokusit získat peníze aspoň tímto způsobem, tedy vlastně žít na úkor svých budoucích příjmů.

americké bankovky

Ale to znamená potřebu najít někoho, kdo takovému člověku ve finanční tísni půjčí. A to také není žádná legrace. A ještě že existují nebankovní americké hypotéky hypotekybezregistru.cz! Nebýt těch, nedostala by spousta lidí v nouzi ani půjčku. Protože banky jsou vůči žadatelům o jakoukoliv půjčku náročné a je to jenom nebankovní společnost, které stačí k vyplacení i velké půjčky jenom nemovitá záruka a schopnost žadatele splácet.

A tak si mnozí z nás berou nebankovní hypotéku. Jenom tu dostanou a jenom ta jim pomůže v těžkých časech nedostatku.