Morgus


Morgus

Společnost a chudší lidé

Pokud se k někomu staví společnost určitým způsobem, jsou to chudí lidé. Kolikrát člověk vidí zejména chudé lidi ležet na ulici a místo toho, aby takovému člověku někdo pomohl, zůstane vše tak, jak je. Existují lidé, kteří si mohou sami za to, že jsou na ulici, ale existují i tací, kteří za to nemohou. Mnohým lidem je rozhodně pomoci, ale jsou i tací, kterým pomoci příliš není, pokud oni sami nebudou chtít. Je potřeba to brát tak, že ne vždy může být chyba na straně těch, kteří by rádi pomohli. Někdy prostě bez určitých podmínek nemohou. Existuje mnoho míst, kam lidé mohou jít jako jsou například různé ubytovny, charity apod.

ležící člověk

Lidé mají možnost těchto míst využít, ale musejí respektovat podmínky, které tyto ubytovny nebo charity mají. Někteří lidé s danými podmínkami nemusí souhlasit, a tak to dopadne tak, že místo toho, aby měli střechu nad hlavou, skončí zase na lavičce někde v parku. Co že patří mezi dané podmínky? Mnohdy je to o tom, že daný člověk nesmí v daném zařízení pít, kouřit apod., protože tím ovlivňuje druhé, a ne všichni jsou s tím v pořádku. Mnoho lidí, kteří jsou bez domova, si navyknou na alkohol ve velkém, a tak pro ně není snadné se alkoholu jen tak vzdát. Je to ale něco za něco, což si mnohdy daní lidé neuvědomují.

sedící člověk

Jakmile ale člověk přijde na to, že když se určitých věcí vzdá a díky tomu něco získá, a to zejména střechu nad hlavou, je ochoten přestat pít alkohol. I z lidí, kteří nemají střechu nad hlavou, mohou být po čase pracující a spokojení lidé a to, i když žili dva roky na ulici. Někdy je to opravdu o tom, že se člověk musí něčeho vzdát, a to pro něco, co je daleko lepší. Je mnoho důvodů, proč může člověk skončit na ulici. Některé důvody mohou být úplná hloupost a některé mohou být velice závažné. Je to skutečně různé. Vždy má ale člověk do určité míry na výběr. Musí pro to ale něco udělat, protože samo nic nepůjde tak snadno.