Morgus


Morgus

Sběratelství autíček


Je opravdu hodně lidí, co třeba něco sbírají, a to kvůli tomu, že je to baví a nebo třeba nějakou sbírku také zdědili. Já uznávám, že jsem byla velice překvapená, když mi můj partner řekl, že jako malý chlapec sbíral malá autíčka. To já jsem zase sbírala z dovolených takové malé medvídky, které se dříve opravdu hojně prodávaly, ale v poslední době se už vůbec nevyrábí, protože už o to asi není takový zájem, jako byl třeba před dvaceti pěti lety. Když jsem se potom partnera ptala, co by udělal třeba se svou sbírkou autíček, tak on mi řekl, že by neprodal ani jedno autíčko, že prý už je sbírá od svých šesti let a že na ně má opravdu pěkné vzpomínky.

Malý model autíčka.

Že prý tam má také některá autíčka, která dostával k narozeninám a nebo na Vánoce a nebo také od svých příbuzných. Má tam dokonce jedno autíčko, která je prý staré osmdesát šest let. Prý jenom to jedno autíčko má cenu přes sto tisíc korun. Takže já sice chápu, že to má také hodně velkou cenu. Ale on mi řekl, že hlavně to má takovou velkou citovou hodnotu. A aby toho nebylo málo, tak partner mi řekl, že si občas také několikrát do roka koupí menší modely aut. Nakupuje na webové stránce macmodel.cz, kde říká, že mají opravdu nejkrásnější a nejkvalitnější modely autíček.

Pro sběratele.

Když jsem se potom partnera ptala, kolik má autíček ve své sbírce, tak on mi řekl, že to ani nepočítal, protože jich je opravdu hodně. Byla jsem překvapená, že vlastně ani neví, kolik má autíček. Potom mi jeho máma řekla, že toho bude snad více jak tisíc kusů. Musím uznat, že takové modely aut jsem vůbec nikdy neviděla a ani si nedokáži představit, jak moc zajímavě by tohle vypadalo, kdyby třeba tohle vyskládal na zem. Je logické, že toho bude opravdu hodně, ale na druhou stranu jsem si řekla, že když to někoho baví a má rád sběratelství, tak proč mu to hanit a nebo ho v tom nepodporovat. Je logické, že partnera v tom podporuji, protože ho miluji a miluji ho i s jeho sbírkou autíček.