Morgus


Morgus

Potřebujete doplnit kolagen? Vyberte si takový, který vám skutečně pomůže!


Víte, co je kolagen? Jde o bílkovinu, která je nerozpustná a každý živočich jej potřebuje. Kolagen je pro nás velmi důležitý a má vliv na mnoho věcí.

Potřebujete doplnit kolagen? Vyberte si takový, který vám skutečně pomůže!

I když si tělo dokáže kolagen vyrobit, ne vždy ho máme dostatek. Pak se to odráží zejména na kvalitě pokožky a také na kloubech. Kolagen je takovou stavební jednotkou, která je pro lidské tělo nesmírně důležitá, čím méně kolagenu ale máme, tím více to na sobě pociťujeme. Kolagen je součástí i mnohé kosmetiky, vliv kolagenu je totiž hodně viditelný na stavu pokožky. Další známou věcí je, že kolagen je důležitý pro klouby. Zejména sportovci či starší lidé potřebují kolagenu hodně, aby klouby fungovaly správně a nebolely. Samozřejmě, že je možné kolagen dodávat tělu, ale jakými způsoby? Kde kolagen hledat?

zvíření kost

Kolagen můžete doplnit i stravou

Ptáte se, jak doplnit kolagen orcacollagen? Je to snadné, kolagen je totiž možné doplnit více způsoby. Nejdříve je dobré vědět, jaké potraviny jíst a vyhledávat, pokud potřebujete kolagenu dostat do sebe co nejvíce. Kolagen se přirozeně nachází zejména v kostech. Známe kolagen hovězí, který je nejlepší, dále pak kolagen vepřový či rybí. Rybí kolagen patří k těm dražším. Pokud ale cítíte, že potřebujete tělu kolagen doplnit, můžete si vařit více polévky právě z vepřových či hovězích kostí. Takové silné vývary si můžete dopřávat pravidelně. Pak jsou tu ale potraviny, které podporují vytváření kolagenu přirozeně v těle. Podporu v tomto případě hledejte v avokádu, v sóji, v semínkách nebo v olivách či červeném ovoci.

klouby na ruce

Vsaďte na doplňky stravy a kvalitní kosmetiku

Co je ale úplně nejlepší? Vybrat si doplněk stravy s obsahem co největšího množství čistého kolagenu. V tomto případě můžete užívat kolagen v čisté formě pohodlně a pravidelně a to se pak odrazí zejména na stavu pokožky a kloubů. Kolagen na klouby užívají hodně starší lidé a právě sportovci, dámy pak dávají přednost kosmetickým přípravkům s obsahem kolagenu, protože ty udržují v kondici pokožku. Můžete se tak vyhnout předčasnému tvoření vrásek a zmírníte i projevy stárnutí.