Morgus


Morgus

Odpočinek je důležitý


Zrovna před chvílí jsem se dívala na nějaké relaxační pobyty, nějaký plánuji určitě zarezervovat pro mě a pro přítele. Uvažovala jsem nad tím už hodně dlouho. A upřímně už se těším, až si na nějakém tom pobytu odpočinu a zarezervuji ho přes online rezervační systém. Aktuálně jsou zrovna na Slevomatu slevy. A například taková vířivka, sauna, nebo lázně, to by nebylo vůbec špatné. Uvidíme, co vyberu. Už jsem párkrát na takových pobytech byla a bylo to fakt zapotřebí. Byla jsem fakt unavená, ale těch pár dnů mě dokázalo dobít energii klidně i na půl roku dopředu, takže jsem byla spokojená.. a teď chci udělat to stejné. Pořád buď jenom pracuji anebo se starám o dceru a nemám skoro žádný odpočinek, takže trochu relaxu mi určitě bodne a už se na to těším.

S

Navíc je výhoda, že většina pobytů není zase až tak drahých, a tak si je může dovolit skoro každý. A za ten odpočinek, relax a pěkně strávené chvíle to stojí. Občas je těžké si přiznat, že si člověk potřebuje odpočinout. Ale nakonec to člověk musí udělat, jinak by se z toho všeho asi zbláznil. Každý z nás totiž řešíme nějaké starosti, ať už je to v práci, nebo rodinné problémy, nebo problémy se zdravím. A věřte mi, že i na zdraví má vliv to, jestli odpočíváte anebo neodpočíváte. Když ne, tak vám to může přinést akorát stres a nebudete se cítit dobře.

S

Spíše se budete cítit hůř a hůř a ve finále si stejně budete muset odpočinout. A uvidíte, že vám to prospěje. Já jsem si od jisté doby začala vážit svého zdraví a už ho budu upřednostňovat úplně před vším – ať je to práce, nebo kariéra. Zdraví je vždycky na prvním místě. Vždycky je to ale tak, že si člověk ani neuvědomí, jak důležité je zdraví, dokud se mu něco nestane. A to je ta podstatná věc. Důležité je si to uvědomit včas, dokud ještě není pozdě, mít sám sebe rad, vážit si sám sebe a dělat si občas volno.