Morgus


Morgus

Nezapomeňte na zipové sáčky před odjezdem na dovolenou

Balíte věci na dovolenou a máte již sbaleno téměř vše? Máte zavazadlo téměř plné a přemýšlíte, zda jste na něco nezapomněli? Pak bychom vám rádi připomněli, pokud ovšem nebude tato připomínka již zbytečná, abyste do kufru, batohu či sportovní tašky vložili i několik zipových sáčků. K čemu se vám tato pomůcka může na dovolené hodit?

šachové figurky

Kam ukládáte špinavé prádlo – tato otázka je sice tak trochu všetečná a intimní, ale na druhou stranu i velmi praktická. Použité prádlo totiž nemusí být vysloveně zašpiněné od hlíny, písku nebo trávy, většinou je silně propocené, a takové ponožky po celodenní horské túře – to už je opravdu síla i pro otrlé jedince. Kam tedy odkládáte použité propocené ponožky, jste-li ubytováni v malém apartmá rodinného penzionu či v horské chatě? Anebo v hotelovém pokoji, kam dochází pokojská na úklid? Pro tu by jistě nebylo příjemné při utírání prachu zavadit o igelitovou tašku, z níž se na podlahu vysype pět párů silně páchnoucích ponožek. Toto je jeden z důvodů, proč si brát s sebou větší formát sáčku se zipem. Zip je natolik bezpečný a pevný, že i kdyby pokojská zavadila o tašku a sáček vypadl na zem, nic závažného se nestane.

hrací kostky

Sáčky na svačinu – berete si s sebou na projížďku na kole nebo na pěší turistiku nějakou svačinu? Nespoléháte na restaurace a obchody v okolí? To je celkem rozumné a ještě rozumnější je zabalit svačinu do sáčku se zipem, odkud se vám nevysypou plátky okurek, nakrájené ředkvičky, směs ořechů a sušeného ovoce.

Hračky – na dovolenou si mnozí z nás berou i různé hračky a společenské hry, jako karty, pexesa, puzzle, hrací kostky, figurky, stavebnice atp. Toto vše se vyplácí vkládat do zipových sáčků, je to jistota proti vysypání v zavazadle nebo dokonce ze zavazadla v průběhu cesty. Sáček můžete vložit třeba i do vhodné dózy nebo krabičky a je to vždy sázka na jistotu, kdyby se víčko dózy v průběhu jízdy otevřelo.