Morgus


Morgus

Někdy by pomohla půjčka


Podnikání slouží k tomu, aby si lidé vydělali peníze na své živobytí. Jde tedy vlastně o zaměstnání, které se liší od běžného zaměstnaneckého poměru jenom tím, že jsou ti, kdo ho provozují, odkázaní vždy jenom sami na sebe. A když se jim tedy v práci nedaří, není jim ani trochu co závidět.

Podnikáním by se mělo dát uživit. A při žádoucí píli a schopnostech podnikatele by se tu snad dalo i docela zbohatnout, jak můžeme vidět na nejednom příkladu skutečně úspěšných firem. Ale je tu i celá řada možných úskalí, a tak se může klidně stát, že se podnikání změní spíše v noční můru toho, kdo by se jím měl živit, ale neuživí se jím.

drobné mince

Zkrátka a dobře se někdy něco nevydaří tak, jak by to bylo žádoucí. A výsledky hospodaření pak nejsou takové, jaké by měly být, a namísto sladkého života pak majitelé neprosperujících firem hledají způsoby, jak aspoň vyžít. A často je už nenapadne nic jiného než podnikatelská půjčka. I na chod firem, i na živobytí podnikatelů je totiž potřeba mít peníze. A když nestačí ty vlastní, vydělané, pak to může zachránit možná i jenom ona půjčka.

Ale kdo půjčí podnikatelům, kteří jsou na tom po finanční stránce neslavně? Kdo je ochoten to risknout a nějaké peníze jim dát k dispozici? Vzhledem k tomu, že je to tu menší a tu větší hazard, se do toho banky právě nehrnou. A než tyto někomu půjčí, chtějí doložení záruk, jaké ale spousta podnikajících lidí v tísni nabídnout nemůže.

prasátko s mincemi

A tak to často nakonec zachrání až hypotéka pro dlužníky, u které se nedělají zase až takové drahoty a půjčuje se tu i těm, kdo jsou na tom poměrně neslavně. Protože tady je vrácení půjčených peněz zaručené dlužníkovou nemovitostí. A buď je tento splatí, nebo se uhradí dluh takovým majetkem.

A tak podnikatelé obvykle mají kam se obrátit, když jsou na tom ekonomicky špatně. A je jenom na nich, jak potom s takovou pomocí naloží.