Morgus


Morgus

Měříte na metry nebo milimetry?


Potřeba něco přeměřit nebo převážit možná vznikla s rozvojem obchodování. Potřebovali jste přeměřit látku na šaty? Zvážit pytel brambor nebo obilí? Na to stačily jen obyčejná měřidla a váhy. Ale časem došlo k upřesňování a ke sjednocování délek i váhy až vznikl systém SI. Sjednotil se téměř celý svět a začala se používat jednotka míry – metr. Jenže dnes už nepotřebujeme měřit na metry, ale na milimetry i menší jednotky a tomu také odpovídají měřidla, kterými tyto pidi rozměry můžeme změřit.

Pokud se podíváme do strojírenské obráběcí dílny, najdeme zde celou řadu měřidel. Nebudou to svinovací metry, ale přesná posuvná měřítka či ještě přesnější mikrometrické šrouby. Měřidla https://www.i-nastroje.cz/meridla jsou předpoklad pro řádnou výstupní kontrolu každého výrobku.

měřidla

Kdo by někdy nepoužil pravítko. Na základní škole jsme prošli geometrií a kreslení trojúhelníků či čtverců a obdélníků, to podle pravítka musel zvládnout každý. A ten kdo šel na střední průmyslovou školu, ten podle pravítek uměl nakreslit i mnohem složitější věci, které se učí v deskriptivní geometrii. Konstruktéři již dnes nekreslí na rýsovacích prknech, ale ani přesto se strojírenství bez měřidel a pravítek neobejde. Potřebují je na dílně jak výrobní dělníci, tak kontroloři.

měřidla

A co vaše dílna? Máte měřidla, která jsou certifikovaná? To znamená, že měří v daných tolerancích? Pokud jsou ty vaše už nepřesná a sháníte nová měřidla, zkuste se kouknout na stránky firmy i-nastroje, mají širokou nabídku za velmi příznivé ceny a měřidla jsou kvalitní, budou vám dobře sloužit dlouhou dobu. Vyměřujete doma pokoj, abyste mohli koupit nový koberec? To vám bude stačit obyčejný svinovací metr. Ale změřit něco na milimetry přesně, to už bude v domácích podmínkách problém. A co teprve na desetiny či setiny milimetru? Tady potřebujete kvalitní strojírenská měřidla.