Morgus


Morgus

Koupání ve vlastním


Jistěže tento problém zná každý z nás. Ti, kteří stále ještě váhají a přemýšlejí, zda si bazén koupit to mají ještě složitější, Jistě už drží v ruce tužku a počítají kolik peněz nechali za koupání ve veřejných plovárnách a ti druzí, kteří již bazén mají, přemýšlí nad něčím docela jiným.

Především je nejvyšší čas prohlédnout všechno, co ke koupání patří. Zkontrolovat hadice k bazénu, čerpadla, solinátory, prostě všechno, co se k provozu bazénu potřebuje a co se k tomu používá.

čistá voda

Nyní je třeba napsat seznam co je třeba koupit, co je třeba opravit a upravit. A pak je nutno začít uvažovat, zde není čas vyměnit také písek ve filtraci. Vloni jsme to ještě „dojeli“ na ten starý, pochopitelně jsme jej propláchli, ale letos? Asi to bude chtít nový, takže na položku koupit napíšeme písek do filtrace a jedeme…

POZOR! Písek? Ano, je výborný čistič, není to drahé, ale přesto je zde ještě lepší věc než písek. Je to zeolit a je doporučován všemi znalci od dalekého západu až po blízký východ.

občerstvení

Nuže, proč je lepší? Protože je pórovitější i když asi ani toto nebude úplně správný popis. Zrníčka písku mají póry a hrany. Ty se čištěním vody obrušují. Nezkoumejte to. Bez mikroskopu to prostě nepoznáte. Pod ním však uvidíte opotřebovaný písek jako valounky. Jednotlivé zrníčka nebudou sice hladká úplně, ale hran tam bude naprosté minimum. Zeolit je na tom drobátko jinak.

Kdybyste si jej dali pod mikroskop, tak zjistíte, že je plný dírek Můžeme to klidně nazvat tunely. Každé zrníčko je má a je jimi prošpikováno. Takže se dá říci, že voda písek obtéká, ale zeolitem protéká.

Z toho je jasné, že je tak voda čištěna mnohem lépe nežli pískem. A to ještě není všechno. Zeolit má ještě další spoustu výhod, jenže to už ses sem nevejde. V příštím článku se tedy na všechny další výhody podíváme. Můžete se těšit.