Morgus


Morgus

Klasika nebo modernější materiál


Již naši předkové věděli, jak moc je výhodné si pořídit skleník na zahradu. Nejen, že se tak ochránily sazeničky a celková úroda, ale tak nějak všechno bylo i dříve k dispozici. Skleník totiž skvěle umožní začít pěstovat chutné produkty dříve a dokonce se sklízí i mnohem později, než na klasických záhonech. Velkým překvapením je i to, že některá semínka, která se nedopatřením zatoulala do země, aniž by si jich zahradník všiml, tak v takových podmínkách krásně samy vyklíčí. Je pravdou, že dlouhé roky se na skleník používalo sklo nebo klasická fólie. Ale moderní doba nabízí ještě další možnosti a to lehčí materiál, z kterého se rovněž skleníky vyrábí. Klasika ale zůstala stále aktuální, ačkoliv i v této podobě se mnohé změnilo.

skleník ze skla

Skleněný skleník

Především samotné sklo, které v současné době používáme na výrobu, je sklo Hélios tloušťky 4 mm. Výhodou je, že v dnešní době ho nemusíte stínit, jelikož si skvěle poradí s UV zářením. Naše české skleněné skleníky Skleniky mají tradici. Naše společnost jich již vyrobila přes 100 000, což již něco vypovídá o kvalitě našich produktů. Vybrat si u nás můžete skleník přesně na míru a věřte tomu, že vás překvapí i samotná konstrukce. Navíc není problém si každý skleník prodloužit o 0,5 metru až například na 15 metrů. Takže můžete začít s nejmenší velikostí, kterou si časem lze rozšířit.

skleník z polykarbonátu

Zasklívání vás trápit nemusí

Díky našim bohatým zkušenostem, tak se snažíme svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Skleníky si tak mohou velmi snadno sestavit sami, případně není problém si objednat odbornou montáž. Častokrát máme dotazy, jak je to v případě skleněného skleníku, zda je nutné speciální zasklívání. Skutečně to není potřeba. Zasklívání je bez potřeby tmele a nebojte, vše je vyrobeno tak, že se v podstatě jedná o velkou skládačku, která do sebe pěkně zapadá a samozřejmě i drží pěkně pohromadě celé generace.