Morgus


Morgus

Když se nedokážete shodnout na úklidu společných prostor


Bydlíte v bytovém domě, kde si příliš nerozumíte s ostatními nájemníky či vlastníky bytů? Anebo se tu s lidmi spíše míjíte, protože v bytě jen přespáváte a většinu času trávíte v zaměstnání nebo na cestách? Byt vám slouží pouze jako dočasný únikový prostor a neznáte pořádně ani vaše sousedy? Toto se stává zejména ve velkých městech docela často, kupříkladu v Praze jsou takové situace běžné. Není totiž povinnost bydlet v bytě určitý počet hodin, každý jej můžeme užívat dle svého uvážení, potřeb a možností, což se pak ovšem odráží i v dalších sférách, například v kontaktu s domovními správci, údržbáři a úklidovými povinnostmi.

panelové sídliště

Představte si, že právě vy bydlíte v některém z pražských bytových domů, a že se tu se svými spolubydlícími vídáte sotva jednou za měsíc. Přesto máte povinnost zajišťovat pravidelný úklid společných prostor, zejména schodiště a plochu před vaším bytem či v mezipatře. Jestliže se tu ale nevyskytujete, kdo za vás tyto prostory uklidí? Díky tomu vás také vaši sousedé mohou osočovat, že úklid zanedbáváte, a je-li takových obyvatel domu více, může to vyústit až v nepříjemné konfliktní situace.

bytový dům

Existuje však docela elegantní řešení, a sice úklid společných prostor zajištěný úklidovou firmou. Ta se postará o tyto činnosti přesně dle harmonogramu, takže se pak nestává, že by někdo na někoho zvedal hlas na chodbách, že zas nevytřel schody, že je ve sklepě nepořádek a vrstva prachu, a že se ve výtahu neustále vyskytuje zablácená podlaha.

Profesionální úklidová firma se postará i o mytí oken včetně vyšších pater, okenních parapetů, dveří, vstupního vestibulu, sklepních prostor, výtahové kabinky, vypínačů a svítidel, zkrátka udržuje váš dům v reprezentativním stavu, takže se pak nemusíte zdráhat pozvat k vám návštěvu a kohokoli jiného, komu chcete předvést, jak se vám tu bydlí.