Morgus


Morgus

Kam umístit bazén ve svažitém terénu


Zakoupili jste nebo zdědili dům či rekreační chatu, která je postavená ve svažitém terénu? A chtěli byste mít zahradní bazén zapuštěný, přitom vás trápí ten těžkopádný prudký svah? Tak se netrapte, protože bazén na svažité parcele je naopak obrovská výhoda.

Dopřejte si báječný výhled – mít bazén na zahradě umístěné ve svahu je výhodné zejména tam, odkud je z horních partií parcely krásný výhled do okolí. Místa s dalekým rozhledem nabíjí energií, posilují buněčnou regeneraci a zlepšují náladu, to je známý fakt již dlouho. Využijte toho ve svůj prospěch a ve prospěch všech ostatních členů rodiny. Nemusíte pak cestovat ani na žádnou rozhlednu, a když, tak jen pro zpestření. A výhled přímo od hladiny bazénu, to je obrovský dar, který doceníte až v okamžiku, kdy se do té vody ponoříte.

zahradní bazén

Vidět a nebýt viděn – již za socialismu se ve společnosti propagovalo heslo „vidět a být viděn“, které souviselo s pravidly http://www.zlinskypulmaraton.cz/souhlas-s-podminkami-a-pravidly-zavodu silničního provozu. Vy se naopak řiďte heslem „vidět, ale nebýt viděn“, abyste měli zajištěné potřebné soukromí. U zahrad ve svahu se vyplatí umístit bazén až do horní části parcely a za něj vystavět betonový plot, cihlovou zídku, zídku z pórobetonových tvárnic anebo z betonových masivních bloků, abyste měli rozhled pod sebou, ale nebylo na vás vidět shora. Můžete tu využít i dřevěnou zástěnu v podobě altánu nebo pergoly, která by mohla na bazén navazovat.

voda v bazénu

Kaskáda – konec trápení se svažitým terénem přinese koncepce zahrady do kaskády. Vytvoříte ji z několika stupňovitých rovných ploch, které od sebe oddělíte zpevňujícími kamennými či betonovými stěnami – valy, a ty pak necháte popínat rostlinami nebo je předsadíte okrasnými dřevinami a skalničkami. Zbavíte se tím nepraktických šikmých ploch, co jsou zpravidla k ničemu, a jak to může u vás vypadat, byste se mohli inspirovat například v zámecké zahradě v Českém Krumlově.