Morgus


Morgus

Jak se starat o kudrnaté vlasy?


Kudrnaté vlasy vyžadují trochu jinou péči, než vlasy rovné. Kudrnaté vlasy jsou více náchylné na různé vlivy okolního světa, a také potřebují více práci se stylingem, jinak se vám nikdy nepodaří vykouzlit na hlavě slušivé kudrny.

Pokud máte kudrnaté vlasy, budou se vám hodit naše typy na péči o kudrnaté vlasy.

žena

Spánek v ananasu

Umyjete si vlasy, máte slušivé vlny, ale ráno máte hlavě vrabčí hnízdo. Jak se tomu vyvarovat? Zkuste spaní takzvaně na „ananas“. Na hlavě si vytvořte vysoký culík, abyste se vyhnuli tomu, že si vlasy přeležíte. Používejte ale výhradně hedvábné gumičky, které vám vlasy neponičí.

Doplňky stravy

Kudrnaté vlasy potřebují výživu a potřebují někdy dopomoci doplňky stravy. Existují přímo vitamínové komplexy, které můžete užívat, anebo vyzkoušejte kolagen na vlasy https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/.

Difuzér

Pokud si vlasy fénujete, na kudrnaté vlasy potřebujete difuzér. Difuzér vám pomůže vyfoukat vaše vlasy tak, že dosáhnete upravených vln či kudrlin, bez toho, aniž by se vám vlasy krepatily. Vlasy nechte nejdříve chvíli proschnout na vzduchu, a poté je dofoukejte s pomocí difuzéru.

Správné sušení vlasů

Po umytí vlasů nepoužívejte na vlasy ručník. Vezměte kus bavlněné látky, třeba staré tričko, a vlasy s jeho pomocí opatrně vymačkejte. Nikdy vlasy necuchejte, jen byste si poničili strukturu vlasů.

kudrliny

Gel na vlasy

S fixací účesu vám pomůže gel na vlasy. Zakupte si gel s vysokým stupněm fixace, vymáčkněte si do dlaně velikost hrášku a rozetřete. Pak ho jemně vetřete do vlasů a rukou vlasy pomačkejte, abyste podpořili vytvoření kudrlin.

Hydratace

Nezapomeňte, že kudrnaté vlasy potřebují hodně hydratace. Proto do své péče o vlasy zařaďte hydratační produkty. Zejména hydratační maska na vlasy vám může pomoci. Aplikujte ji alespoň jednou měsíčně, klidně i víckrát, pokud máte pocit, že vaše vlasy potřebují více hydratace.