Morgus


Morgus

Jak financovat bydlení


Naprostá většina lidí chce bydlet v bytě či domě v osobním vlastnictví. Je to logické, protože zatímco v nájemním bydlení máte daleko méně možností než ve vlastním bydlení a navíc vám může majitel vypovědět smlouvu, u vlastního domu máte mnohem méně limitů. Jenže osobní vlastnictví je problémem hlavně z toho důvodu, že pokud máte průměrné příjmy, nejspíš na něj nedosáhnete. Poslední roky je jedinou cestou k vlastnímu bydlení hypotéka, o kterou si má smysl žádat jedině v případě, že máte pravidelné příjmy v dostatečné výši, a hlavně žádné dluhy. Kdo byl v insolvenci, má exekuce a nebo splácí třeba auto, nejspíš hypotéku nedostane. Klasickou hypotéku lze získat jedině tehdy, když doložíte všechnu svou finanční historii.

banka peníze

Jen na bydlení
Hypotéka je primárně určená pro financování bydlení. Můžete si za ni koupit dům k bydlení, stavební pozemek a nebo zrekonstruovat starší dům. Vzhledem ke zpřísněn podmínek je nutné mít naspořenou určitou částku z celkové sumy, kterou si chcete půjčit. Pokud peníze našetřené nemáte, můžete do hypotéky vložit i starší dům k opravě. Existuje ale i americká hypotéka bez dokládání příjmů, kterou lze využít klidně i na pořízení auta.

klíč k domu

Mnohé finanční instituce se zabývají poskytováním půjček i hypoték všem lidem bez ohledu na registry. Do jisté míry je to pochopitelné, protože každý by měl být finančně gramotný a každý je zodpovědný za svoje vlastní rozhodnutí. Pokud někdo ví že má nízké příjmy, neměl by si nikdy hypotéku brát. Je ale možné zkusit si o ni požádat i v případě, že by vám banka hypotéku neposkytla. Americkou hypotéku můžete využít na cokoliv co zrovna potřebujete. Pokud toužíte po luxusním autě ale nechcete si ho brát na splátky nebo na leasing, můžete si ho koupit prostřednictvím americké hypotéky. Díky tomu budete mít to co chcete bez ohledu na to, zda jste se někdy v minulosti dopustili chyb ohledně financí a vaše jméno teď figuruje v registru.