Morgus


Morgus

Co koupit a co raději ne?


Většina nastávajících maminek, které čekají své první miminko, neví co mít doma připravené. Internetem sice koluje spousta seznamů, které obsahují různé položky, ale žádným z nich se nemůžete řídit doslova. Každé miminko je jiné a potřebuje různé věci, ale na to přijdete až budete doma z porodnice. V každé výbavičce by měly být ale základní věci. Co by měla vaše výbavička pro miminko https://www.kojeneckeobleceni.cz/obsahovat a co raději nechte v obchodě?

Základem péče o miminko je oblečení. To by mělo být kvalitní z ověřených obchodů. Nekupujte zbytečně moc oblečení do zásoby a řiďte se tím, kdy se miminko narodí. Potřebné oblečení můžete nakoupit při procházce a nebo můžete nakupovat online, takže oblečení se rozhodně nebojte.

oblečení taška

Další neméně důležitou položkou je přebalování. Kupte jen jeden druh plenek a sledujte, jak na ně miminko reaguje. Některá miminka jsou náročnější a mívají třeba ekzémy, a v tomto případě by možná nebylo na škodu, kdybyste používali látkové pleny. Ty budete potřebovat i na otírání pusinky nebo jako podložku. Vyhněte se nakupování zásob, i když to svádí. Akce a slevy zpočátku raději moc nevnímejte, protože nevíte jestli nebude mít vaše dítě alergickou reakci na některé ubrousky nebo mast.

Nekupujte předem dudlíky ani umělé mléko. Pokud vám nepůjde kojení z jakéhokoliv důvodu, umělé mléko můžete koupit v obchodě vždycky. Z toho důvodu je zbytečné kupovat i odsávačku nebo lahvičky. Musíte zkrátka počkat jak krmení půjde.

oblečení pro miminko

Co by vám doma rozhodně chybět nemělo, je monitor dechu. Dokáže vás upozornit na to, že miminko nedýchá vůbec a nebo špatně. Někdy ve spánku zaskočí slina nebo zvratky a neštěstí může být na světě. Bez monitoru byste si toho nejspíš neměli šanci všimnout. Pokud ho nechcete kupovat, zeptejte se ve své porodnici, většina z nich je půjčuje i domů, takže byste mohli ušetřit.