Morgus


Morgus

Architektura a foto


Mám kamarádku, která je profesionální fotografka. A moje kamarádka nefotí jenom tak pouze na svůj facebook a nebo instagram nebo další sociální sítě, ale moje kamarádka fotí hlavně svatby nebo malé děti, ale v poslední době se také dala do fotografování architektury. Já si myslím, že jsem ze začátku přemýšlela, co to vůbec architektura je a nebo proč to moje kamarádka fotí. Jenomže moje kamarádka právě dostala na základě jejich kvalitních fotografií takovou zakázku a takovou nabídku, jestli by nemohla také fotografovat. A fotografie architektury Scan360 se měly jednat pro jednu firmu, která se právě stará o zákazníky, kteří se věnují architektuře a nebo chtějí stavět domy a tak podobně.

Foto architektury v praxi.

Mně se tohle líbí. Takže jsem šla za kamarádkou, aby mi něco vysvětlila, abych se také dostala do té fáze, abych pochopila fotografii a také architekturu. Moje kamarádka totiž navštívila webovou stránku scan360.cz/, která se zde bývá o architekturu a měla tam také galerii, kde jsou právě fotografie architektury. Mě architektura ještě do té doby vůbec nezajímala a měla jsem to spíše jenom za to, že je to něco historického, jako například stavby v Římě a nebo v Řecku. Jenomže když jsem potom viděla fotografii architektury na webové stránce, byla jsem docela překvapená.

Moderní budova.

Byla to opravdová nádhera. Na tomto webu bylo skoro všechno, co jsem potřebovala vědět a vidět. Moc se mi to líbilo a já jsem si řekla, že kdybych šla znovu studovat, já bych nešla ekonomii, ale šla bych studovat možná architekturu. Protože mě se tohle opravdu hodně líbilo a byla jsem ráda, že alespoň moje kamarádka se do toho pustila, protože je to vlastně takové nové odvětví a úplně něco jiného, než fotografovat děti a nebo svatby. Moje kamarádka s tím samozřejmě neskončila, ale dala přednost už fotografiím architektury, protože je to lepší. A na internetu také se dozvíte více informací o fotografování architektury a podobně.