Morgus


Morgus

Aby nebyla o peníze nouze


Spousta lidí se domnívá, že je rozjezd a provozování soukromých podnikatelských aktivit hračka a že se tím dají bez problémů vydělávat hodně velké peníze. A v některých případech to tak také je. Ale to neznamená, že jsou všichni soukromí podnikatelé šťastlivci, kterým to sype. Je i celá řada případů, kdy se jim moc nedaří, a vzácným úkazem nejsou pochopitelně ani krachující podnikatelé.

Podnikání je prostě práce, u níž není zaručená dostatečná výnosnost. Zisky tu mohou být velké, ale také nemusí být žádné. A i do dluhů se tu dá hravě sklouznout. A byznysmenům, kteří bojují po ekonomické stránce třeba i o doslova holé přežití, nikdo nezávidí. Není co.

rozsypané mince

Ale každý skutečný podnikatel touží obstát. Každý chce, aby se mu dařilo, aby dělal činnost, která ho baví, a touto si navrch i dost vydělal. A když se tak objevují první problémy, shánějí se postrádané peníze snad všude, kde je nějaká naděje na jejich získání. A dochází třeba i na půjčky.

Ale neúspěšní podnikatelé nemají mezi půjčkami moc na výběr. Když si příliš málo vydělávají, a navíc jejich pozici komplikují i záznamy v registrech dlužníků, nepřipadá celá řada nabízených půjček v úvahu, protože jde o nabídky, které vyžadují dokonalé žadatele, jimiž podnikatelé s malým příjmem a nedokonalými registry nejsou. A co si potom vybrat z těch nabídek, které jsou pořád ještě dosažitelné?

srovnané mince

Vhod může přijít i hypotéka bez příjmu, jež je provázena nevyhnutelnou zárukou splácení v podobě dlužníkovy nemovitosti. Právě díky zastavené nemovitosti se tu tolik nehledí na to, co je u bankovních půjček striktně vyžadováno, a díky tomu se tu dá přijít i k hodně velkým penězům, které může dlužník splácet dokonce třeba až třicet let. A vzhledem k tomu, že je taková nebankovní hypotéka i cenově výhodná, se zvladatelnými úroky, je pochopitelné, že nalézá mezi podnikateli s problémy dostatek zájemců, kteří na ni nedají dopustit.